Ponúkané služby

BEZBOLESTNÉ VYŠETRENIE

Strach zo zubného ošetrenia sa šíri hlavne kvôli jeho notoricky preslávenej bolestivosti. V „Dental Centrum Dobeš” sme už tento mýtus dávno prekonali. Bezbolestné ošetrenie v súčasnosti vôbec nie je problémom. Je vyvinutá celá škála anestetických roztokov a takisto celá paleta aplikátorov, pomocou ktorých sa dá dosiahnuť nielen bezbolestné ošetrenie, ale aj bezbolestná anestézia, čiže ani samotná „injekcia” nespôsobí nepríjemný zážitok. V našej ambulancii sa s klasickou injekciou stretnete veľmi ojedinele. Najčastejšie využívame špeciálne stomatologické aplikátory s veľmi tenkými ihlami. Pomocou nich sa podáva periodontálna anestézia, pri ktorej je veľmi nízka spotreba anestetík, ale zároveň veľmi silný účinok, ktorý nastupuje takmer ihneď a zabezpečí úplne bezbolestné ošetrenie zubov, bez ohľadu na to, čo so zubom robíme. Bezbolestné ošetrenie je samozrejme prístupné aj pri ošetrení detí.

Bezbolestné vyšetrenie

VSTUPNÁ PREHLIADKA

Prvé ošetrenie celej ústnej dutiny pomocou vyšetrovacích inštrumentov a preventívnych RTG snímkov. Váš starý zubný záznam nie je pre nás dôležitý, urobíme si vlastný. Vstupná prehliadka zahŕňa kontrolu ďasien, jazyka, kĺbov, sliznice. - preventívne RTG snímky zhotovené na našom RTG prístroji nám umožnia prezrieť medzizubné priestory a priestor pod starými výplňami, tzv. skryté kazy.

PREVENTÍVNA PREHLIADKA

Preventívna prehliadka sa vykonáva každých 6 mesiacov od poslednej prehliadky. Tento systém nám umožní predchádzať rozsiahlym kazom ,ktoré veľmi devastujú zuby. Kazy sme schopný zachytiť v prvom štádiu, kedy nespôsobujú také značné škody a samozrejme, aj ošetrenie je šetrnejšie s menším rizikom pre zub.

DENTÁLNA HYGIENA

Neoddeliteľná súčasť ošetrenia, profesionálne očistenie zubov (to, čo nedokážete doma zo zubov odstrániť, my odstránime). V rámci vstupnej prehliadky dostanete od nás správnu zubnú kefku a taktiež Vám ukážeme techniku čistenia zubov. DH je jednou z najprospešnejších služieb, ktoré ponúkame. Podľa princípu „čisté zuby netrpia zubnými kazmi a ani parodontózu” Vám DH môže ušetriť veľa nepríjemností spôsobených zubným kameňom. Zubný kameň a zubný povlak, ako najdôležitejšie nosiče baktérii sú zodpovedné za najrozšírenejšie ochorenia úst, zubný kaz a parodontitídou. Zubný kameň, ktorý vzniká mineralizáciou zubného plaku nie je možné odstrániť domácou DH. Je to úlohou profesionálnej DH. Dentálna hygiena, čiže odstránenie zubného kameňa a povlaku, okrem toho, že má veľmi významnú úlohu v prevencií, je aj neoddeliteľnou súčasťou liečby už rozvinutých foriem parodontitídy. Už dávno sú prekonané názory, že parodontitída je neliečiteľná choroba. Opak je pravdou, avšak je nutné zasiahnuť včas. Až veľmi pokročilé formy sa stávajú neliečiteľnými. Predíďte tomuto riziku včasnou návštevou našej DH a užívajte si príjemný pocit čistých a zdravých zubov. DH v „Dental Centrum Dobeš” pozostáva z viacerých nadväzných úkonov:

Počas prvej návštevy dostanete podrobnú inštruktáž o metódach domácej DH. Ďalej vyšetríme ďasná a odstránime zo zubov nečistoty.

  1. Ultrazvuk – kmitajúca ultrazvuková koncovka rozbíja nánosy kameňa.
  2. Air-flow – zmes prášku a vody je pod vysokým tlakom striekaná na zuby a odstraňuje nežiaduce pigmentácie.
  3. Leštenie abrazívnou pastou – je jemné doleštenie povrchu zubov rotačnou kefkou a pastou. Na želanie po DH môžeme aplikovať fluoridové gély na Vaše zuby.

Naše dentálne hygieničky sú pravidelne školené v programe I-TOP, ktorý je zárukou najnovších poznatkov v odbore a ich aplikácií v praxi.

BIELENIE ZUBOV

Už dávno pominuli časy, keď farba zubov bola nemenná a mohli sme sa s ňou len zmieriť. Bielenie zubov nám dnes poskytuje unikátnu možnosť dosiahnuť vytúženú farbu zubov. K dispozícii sú viaceré možnosti bielenia zubov. Ponúkame bielenie zubov pomocou bieliacej lampy Swis Master Light. Je to veľmi progresívny spôsob bielenia zubov, ktorého najväčšou výhodou je, že výsledok sa dostaví okamžite, to znamená, že po jednej návšteve zubnej ambulancie odchádzate s vybielenými zubami, pričom intenzitu bielenia si môžete sami ovplyvniť.

Mechanizmus bielenia bieliacou lampou spočíva v tom, že na zuby ktoré sú zbavené zubného kazu a zubného kameňa sa nanáša špeciálny gél s obsahom karbamid peroxidu a následne sa aplikuje žiarenie z bieliacej lampy, ktoré je katalyzátorom, t.j. urýchľovačom celej reakcie.

Nočné bielenie zubov je rokmi osvedčená metóda, ktorej najväčšou nevýhodou je, že bielenie prebieha v noci a trvá a-12 nocí. Princíp spočíva v tom, že Vám na základe odtlačkov zhotovíme špeciálne nosiče bieliaceho gélu. Bieliaci gél si pred spaním sami nanášate do týchto nosičov a vkladáte si ich do úst. Počas nočného spánku dochádza k bieleniu zubov. Bielenie zubov možno aj v tomto prípade prerušiť v momente, keď zuby dosiahli vami požadovaný odtieň.

Tretí spôsob bielenia je bielenie systémom Tres-white. Ide o bielenie zubov pomocou prefabrikovaných pások napustených bieliacim gélom. Toto bielenie je vhodné na jemné zmeny odtieňa zubov alebo na tzv. refreshing (osvieženie) farby zubov.

Zmena farby po bielení zubov je trvalá.

Bielenie zubov

ENDODONCIA (OŠETRENIE ZUBNÝCH KANÁLIKOV)

Zápal zubného nervu je jednou z najhorších bolestí vôbec. Dochádza k nemu najčastejšie prenosom infekcie na „zubný nerv” z hlbokého kazu. V pokročilejších štádiách na túto bolesť prestanú zaberať aj analgetiká, čiže lieky na tlmenie bolesti a človek sa stáva úplne bezradný. Mnohokrát zápal zubného nervu končí extrakciou a postihnutý často prichádza o veľmi dôležitý zub. V ambulancii „Dental Centrum Dobeš” máme na túto bolesť inú pomoc ako kliešte. Je ňou Endodoncia, čiže ošetrenie koreňových kanálov. Pri týchto slovách mnohým nabehnú zimomriavky, ale môžeme Vás uistiť, že ošetrenie koreňových kanálov sa dá urobiť absolútne bezbolestne a bolesť rany po extrakcii je mnohonásobne väčším utrpením. Nehovoriac o tom, že extrakcia Vás pripraví o zub, ktorý ešte mohol slúžiť. Ošetrenie koreňových kanálikov sa robí vždy v lokálnom znecitlivení a pomocou najmodernejších nástrojov a technik preparácie. Ošetrenie koreňov je našou špecializáciou a máme vysoko špecializované vybavenie na endodontické zákroky. Disponujeme stomatologickým mikroskopom ktorý umožní až 25 násobné priblíženie a pomocou xenónového osvetlenia môžeme nahliadnuť až dovnútra kanálového systému a pomocou špeciálneho inštrumentária a materiálov opravovať aj veľmi komplikované situácie. Koreňové kanáliky vieme ošetriť v jednom sedení. Môžete smelo zabudnúť na niekoľkonásobné výmeny „liečivých vložiek” a tým spojené straty času. Veľmi často ošetrujeme aj koreňové kanáliky, ktoré už boli raz ošetrené, ale nekvalitne. Zub, ktorý má kvalitne ošetrený koreňový kanálik môže mať rovnakú životnosť, ako zdravý zub. Úspešnosť týchto zákrokov je veľmi vysoká.

Preventívna prehliadka

OŠETRENIE VÝPLŇAMI

Najčastejším ochorením zuba je zubný kaz. Zubný kaz sa lieči ošetrením výplňou alebo tzv. plombou. Tým sa stáva plombovanie zákrokom, s ktorým sa človek stretne najčastejšie. V moderných ambulanciách sa môžete stretnúť najčastejšie s dvoma základnými typmi výplní. Bielymi, fotokompozitné plomby a striebornými, amalgámové plomby. Keďže sme ambulancia estetickej stomatológie vo veľkej miere využívame fotokompozitné materiály, t.j. biele plomby. Biele plomby postupne vytláčajú klasické amalgámové plomby do sféry tzv. sociálnych výplní pretože amalgám je lacnejší, ľahšie sa spracúva a nevyžaduje toľko času. Pri súčasnom vývoji technológii materiály na biele plomby, čiže fotokompozity dokážu bez problémov nahradiť amalgám a navyše splniť aj tie najnáročnejšie požiadavky pacienta. Samozrejme stopercentný estetický aj technický výsledok Vám môže zaručiť len šikovný a skúsený lekár.. Materiály, ktoré používame na zhotovenie bielych výplní pochádzajú výhradne od renomovaných značiek a patria medzi najdrahšie na trhu.

Vaniniho stratifikačná metóda je špeciálna metóda estetických rekonštrukcií zubov, pomocou materiálu , ktorý bol vyvinutý autorom . Touto technikou dokážeme veľmi autenticky rekonštruovať aj veľmi poškodené zuby, napríklad aj po úrazoch a rozsiahlych kazoch.

Ošetrenie výplňami

PROTETICKÉ OŠETRENIE

Každému človeku príroda nadelila 32 zubov. Tieto zuby tvoria celok nazývaný chrup. Strata každého zo zubov spôsobuje narušenie tohto celku, či už estetické alebo funkčné Ale máme protetiku, ktorá sa zaoberá rekonštrukciou poškodených a náhradou chýbajúcich zubov. V našej zubnej ambulancii sa zaoberáme protetickým ošetrením na vysokej úrovni. Nášmu pacientovi navrhneme najoptimálnejšie riešenie defektu chrupu, vysvetlíme všetky alternatívy a samozrejme toto riešenie aj zrealizujeme v spolupráci s renomovanými zubnými laboratóriami. Protetické ošetrenie zahŕňa ošetrenie korunkami, mostíkmi a snímateľnými protézami. Pri ošetrení korunkami a mostíkmi je na výber z niekoľkých technológii:

KERAMICKÉ KORUNKY

Ide o osvedčené a k dokonalosti dotiahnuté ošetrenie poškodených alebo chýbajúcich zubov. Ku klasickým riešeniam patrí kovokeramická korunka. Ide o kombináciu kovovej čiapočky, ktorý pokrýva pahýľ zuba a porcelánového plášťa, ktorý zabezpečuje dokonalý estetický výsledok. Každý zub je modelovaný individuálne zubným laborantom tak, aby bol dosiahnutý presný tvar aj farba podobného zuba. Nadštandardným riešením je celokeramická korunka. Princíp je podobný ako u kovokeramickej korunky, lenže kovová čiapočka je nahradená porcelánovou. Výhodou celokeramickej korunky je v tom, že sa ňou dá dosiahnuť ešte presvedčivejší estetický výsledok. Celokeramická korunka má totiž lepšiu priepustnosť svetla a pomocou špeciálnych zmesí porcelánu laborant vytvorí vernú napodobeninu zuba. Najmodernejšou možnosťou je frézovaná korunka zo zirkonového krištáľu alebo tzv. zirkónová korunka. Pri tomto riešení je opäť základná konštrukcia frézovaná z krištáľu zirkónia a na ňu je napaľovaný porcelánový plášť. Výhodou zirkónovej keramiky je, že je veľmi pevná a dajú sa ňou riešiť aj veľké defekty chrupu t.j. straty 3 – 4 vedľa seba chýbajúcich zubov.

SNÍMATEĽNÉ PROTÉZY

Prichádzajú na rad, keď došlo k výrazným stratám zubov a tieto defekty nie je možné ošetriť mostíkom. Snímateľné protézy sa rozdeľujú na čiastočné a totálne.

Čiastočne snímateľné protézy zhotovujeme u pacientov, ktorý ešte majú zbytkový chrup, o ktorý sa protéza opiera. Opäť existujú riešenia štandardne a nadštandardne. Štandardné riešenie je, keď sa protéza o zachované zuby uchytáva pomocou spôn, tzv. háčikov. Nadštandardným riešením je, keď sa protéza uchytáva o zuby zásuvnými spojmy. Zásuvný spoj je špeciálny mechanizmus, skrytý v tele protézy a pripevnený na zub. Pomocou neho sa protéza pevne pripne k zachovaným zubom a zabezpečí vysoký komfort pri nosení. Celkové, totálne protézy prichádzajú do úvahy pri úplnej strate zubov. V ústach držia len priľnavosťou k ďasnám a podnebiu.

Snímateľné protézy

CHIRURGICKÉ OŠETRENIE

Občas nastane situácia, keď už nepomôže ani najmodernejšia technika, ani najšikovnejší zubár a prichádza na rad extrakcia, resekcia alebo iný chirurgický zákrok.bezbolestne Väčšina chirurgických zákrokov sa vykonáva ambulantne v zubárskom kresle a zložitejšie zákroky, ako extrakcia retinovaných zubov múdrosti, resekcia koreňa a podobne vykonáva atestovaný chirurg. Patria sem aj nadštandardné výkony ako sú napríklad augmentácie (doplnenie) kostného tkaniva umelou kosťou, operácie parodontu , operácie na slizniciach , implantácie a široké spektrum ďalších stomatochirurgických výkonov.

Chirurgické ošetrenie

OŠETRENIE DETÍ

Stav mliečnych zúbkov majú vo svojich rukách rodičia. Mliečny chrup je nesmierne dôležitý pre zdravý vývoj čeľusti a trvalých zubov. Ak dôjde k poškodeniu kazom je nesmierne dôležité ošetrenie výplňami. Názor, že mliečne zuby nie sú dôležité, nemajú korene a netreba ich plombovať je absolútne chybný a škodlivý. V našej ambulancii sa venujeme ošetreniam detí od 3 rokov. Je veľkým prínosom pre dieťa, ak jeho prvé vyšetrenie prebehne skôr, ako spozná bolesť pokazených zubov. V „Dental Centrum Dobeš” postupujeme veľmi citlivým psychologickým prístupom, formou rozprávky ošetrenie detí musí byť vždy bezbolestné, aby dieťa nemalo zlú skúsenosť, čo by mohlo spôsobiť ťažkosti pri ďalšom ošetrení. V prípade, že dieťa už zažilo nepríjemné ošetrenie, môžeme takéto dieťa ošetriť po podaní utišujúcich liekov.

Ošetrenie detí